کلینیک تخصصی پوست و مو

تزریق ژل بینی

تجربه تزریق ژل بینی در کلینیک آرمان الهیه

تجربه تزریق ژل بینی در کلینیک آرمان الهیه

اگر این روش نظر شما را جلب کرده و برای انجام آن مشتاقید، به شما پیشنهاد میکنیم تا با پر کردن و ارسال فرم زیر برای ما، با پزشکان متخصص و مجرب ما ارتباط برقرار کنید و از آن ها مشاوره بگیرید.

(معمولا در همان روز با شما تماس گرفته می شود)

در گذشته اگر قصد کوچک کردن فرم دادن به بینی را داشتید گزینه ای جز عمل جراحی پیش روی شما نبود اما با ظهور پرکننده هایی مانند تزریق ژل به بینی، انجام این کار در کمتر از 15 دقیقه برای شما میسر شده است. فیلر بینی از جمله بهترین روش هایی میباشد که امروزه در بحث تزریق فیلر به بینی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.همچنین میتوان برای تزریق فیلر بینی به کلینیک پوست آرمان الهیه مراجعه کنید.

در واقع شمااین تزریق را یک عمل بینی غیر جراحی محسوب می شود که به کمک آن می توانید به رفع ایرادات بینی بپردازید. در این روش بوسیله همان آنهای اسید هیالورونیک که برای تزریق ژل لب و تزریق ژل گونه استفاده می شود، پزشک می تواند منحنی ها، برآمدگی ها و فرورفتگی های و ورم بینی را اصلاح کند و باعث شود آن شما کوچک و خوش فرم به نظر برسد.

لیفت بینی به کمک تزریق ژل و مزایای آن 

لیفت بینی با ژل از جمله روش های بسیار رایج زیبایی بینی با قیمت مناسب نیز میباشد که فیلم تزریق فیلر بینی را نیز میتوانید در ادامه مشاهده کنید. تغییرات بسیاری را بعد از عمل بینی مشاهده میکنید.

خنده های زیبا و جذاب با: تزریق ژل خط خنده

همانطور که گفتیم این روش یک عمل جراحی نیست و فرم دهی بینی با ژل مور استفاده قرار میگیرد و نمی تواند جایگزینی برای جراحی بینی باشد اما می تواند تعدادی از نقایصی که در آن وجود دارد مانند قوز و گودی بینی را با استفاده از این روش از بین ببرد.

در واقع با استفاده از تزریق ژل به بینی یا وارد کردن چربی تا حد زیادی ظاهر بینی گوشتی را اصلاح کرد که در هزینه آن تاثیر گذار است. فرم دهی بینی با فیلر در زمان کمی صورت میگیرد. تزریق ژل به صورت کلی برای برجسته سازی نواحی مختلف نیز مورد استفاده قرار میگیرد و قیمت مختلفی نیز دارد.

روش سنتی تزریق ژل بینی:

به طور سنتی تزریق فیلر بینی که دارای هزینه مختلفی است،روشی است که باعث تغییر شکل بینی می شود که به دلیل کبودی و ورم به بیهوشی و زمان بهبودی زیادی احتیاج دارد ، اما نتایج حاصل از آن دائمی هستند. از طرف دیگر از این روش ( رینوپلاستی غیرجراحی ) از سوزن های کوچک برای این روش و پرکننده استفاده می کند تا شکل بینی گوشتی را بدون هیچگونه جراحی تهاجمی تغییر دهد.

در نتیجه ، اثرات لیفت بینی با ژل موقتی هستند. که برای رفع قوز بینی داده میشود و قیمت مختلفی نیز دارد.

آیا این پر کننده ها موقتی هستند؟

بیشتر پرکننده هایی که در تزریق فیلر استفاده می شود موقتی بوده و قبل از حل شدن آهسته فیلر بینی و جذب توسط بدن و نوع آن بسته به نوع انتخابی و هزینه شما، از سه ماه تا دو سال ادامه دارد.  مورد استفاده در روش فیلر بینی موقتی هستند و به دلیل عوارض بسیار زیاد این نوع  ها ، استفاده از روش های دائمی ممنوع است.

اگرچه پرکننده قابل برگشت هستند اما در صورتی که از نتایج خوشتان نیاید، می توانید آن را تخلیه کرده یا تا زمان جذب آن صبر کنید و سپس روش لیفت بینی با ژل معکوس کنید. به همین دلیل  بیشتر از پرکننده اسید هیالورونیک استفاده می شود تا در صورت بروز مشکل با وارد کردن هیالورونید بتوان آن را حل کرد. تزریق ژل به بینی نیز جزو بهترین روش های زیبایی قوز بینی میباشد.

نگاه کلی به تزریق ژل بینی :

در یک نگاه کلی اگر بینی شما دارای مشکلات بی نظمی و ناهنجاری های خفیف و ورم در پشت و طول آن است، می توانید آن را با روش فیلر بینی و چربی اصلاح کنید اما اگردر تیغه و استخوان بینی گوشتی دچار مشکل هستید این روش نمی تواند کمکی به شما کرده و باید از روش جراحی بینی استفاده کنید. به شما پیشنهاد میکنیم تا درباره تزریق ژل چانه هم تحقیقاتی انجام دهید. برای سهولت ما اطلاعاتی را در تزریق ژل چانه برای شما قرار داده ایم.

اهدافی که از انجام این روش می توان داشت

مطمئنا امکان صاف کردن ورم و بی نظمی ها و عدم تقارن در آن با این روش ، هنوز هم جذابیت بالا و طرفداران زیادی دارد زیرا امکان بروز نواقص پس از جراحی لیفت بینی با ژل شایع است. مهمترین مزیت استفاده از تزریق ژل به بینی، امکان رفع ناهنجاری بدون هزینه مالی بالا، خطر بی حسی یا عوارض جانبی است.

بیشتر بخوانید : تزریق ژل به باسن | هزینه و عوارض پروتز باسن

از معایب فرم دهی بینی با فیلر می توان به آسیب احتمالی پوست بینی، نیاز به درمان های سریالی برای حفظ اصلاح برای دستیابی به نتیجه کامل در حین بینی گوشتی عمل شده قوز بینی اشاره کرد. سایت های بین المللی تزریق ژل بینی injection gel in nose  در لینک قبل میباشد.

ژل بینی

نحوه انجام تزریق ژل به بینی به چه صورت است؟

تزریق ژل به بینی برای رفع ایرادات بینی گوشتی و اصلاح نواقص آن یک روش غیر تهاجمی زیبایی است که در کلینیک های زیبایی و مراکز درمانی به صورت سرپایی انجام می شود. همانند راهکاری که در تزریق ژل زیر چشم به کار گرفنه می شود، برای کاهش درد و ناراحتی در هنگام آن از پمادهای بی حسی یا وارد کردن داروی بی حسی در ناحیه آن استفاده می شود.

علاوه بر این و همانطور که گفتیم قبل از وارد کردن داروی بی حسی نیز به مدت 10 الی 15 دقیقه از کمپرس یخ برای بی حسی بیشتر روی آن استفاده می شود. پس از بی حسی کامل پزشک آن را در نواحی مشخص شده با استفاه از یک سرنگ با سوزن بسیار ریز در بافت زیر پوست آن می کند.

چندبار باید درسال تزریق ژل بینی را انجام دهیم ؟

تزریق فیلر بینی ممکن است بسته به نیاز به بیمار و دوز آن چندین بار تکرار شود تا نتیجه دلخواه لیفت بینی با ژل حاصل شود که هزینه مختلفی را نیز دارا میباشد.

پس از وارد کردن آن ، پزشک آن نواحی را ماساژ می دهد تا این به صورت یکنواخت در زیر بافت تزریق فیلر بینی پخش شود. البته این بینی عمل شده در اولین دوز آن با شد بیشتری انجام می شود تا مقدار آن مشخص شود که در قیمت آن تاثیر گزار است.

فیلر بینی که بدون بی هوشی انجام شده در حدود 30 الی 40 دقیقه طول کشیده و شما پس از زیبا کردن آن می توانید نتایج حاصل شده را بلافاصله ببینید اگرچه برای دیدن نتیجه نهایی زمان بیشتری لازم است.

آیا تزریق ژل به بینی عوارض جانبی دارد؟

این نوع عوارض که بعد از عمل بینی نیز صورت میگیرد شامل مواردی میشود که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.هر چند فیلر بینی یک عمل زیبایی امن و بدون خطر تلقی شود اما باز هم با خطراتی همراه است. ورم ، کبودی ، خونریزی از جمله عوارض شایع پس از این روش می باشد اما از آنجا که آن یک ناحیه خاص ظریف صورت است باید در هنگام این روش اصول ایمنی رعایت شده تا از آن سالمی پس از انجام عمل برخوردار باشید.

زیرا خونرسانی به بینی کاملا ضعیف می باشد به خصوص در بینی هایی که قبلا تحت بینی عمل شده قبلی قرار گرفته اند. اما به طور کلی این عوارض  برای لیفت بینی با ژل جدی نبوده و در طی مدت 3 الی 7 روز برطرف می شوند.

عوارض این تزریق :

اما برخی عوارض نادر مانند انسداد شریان خونی نیز وجود دارد که باعث متوقف شدن جریان خون در یک شریان مهم می شود. این امر می تواند با وارد کردن مستقیم پرکننده به شریان اصلی و یا این روش اشتباه باشد که از بیرون بر روی شریان فشار وارد کند و آن را بسته و جریان خون را متوقف کند.

عدم مهارت پزشک میتواند چه تاثیراتی داشته باشد؟

این عارضه که بیشتر بر اثر عدم مهارت پزشک در آن اتفاق می افتد بسیار نادر بوده و در صورت بروز سریعا باید به مراکز پزشکی مراجعه نمایید.

همچنین برای جلوگیری از این عوارض پزشک شما باید بداند که سازش عروقی چیست، همچنین باید هیالورونیداز ( آنزیمی را که پرکننده را حل می کند) در مطب خود ذخیره کنند و بدانند که چگونه از تزریق فیلر بینی استفاده کنند. در یک نگاه کلی پزشک باید دارای مجوز پزشکی بوده و توانایی تجویز داروهای لازم را داشته باشند.

علاوه بر این تجمع آن در زیر بافت و یا بیرون زدن فیلر بینی از محل را نیز از دیگر عوارض تزریق ژل به بینی گوشتی نادر زیبایی آن می باشد که در صورت وقوع آن باید فورا پزشک خود را در جریان موضوع قرار دهید تا با تخلیه و ماساژ فوری گودی آن به شما در رفع این مشکل کمک کند.

مراقبت های پس از تزریق ژل به بینی

پس از روش لیفت بینی با ژل حداکثر به مدت 2 الی 3 روز از انجام فعالیت های بدنی سنگین خودداری نماید زیرا باعث افزایش جریان خون و در نتیجه قرمزی و احتمال خونریزی در آن  می شود. همچنین از رفتن به سونا، استخر و جکوزی نیز اجتناب کنید. در واقع این مورد تا زمانی است میزان ورم و قرمزی در بینی کاهش یابد.

برخی از مواد مانند آرنیکا و بروملین باعث افزایش روند بهبودی تزریق فیلر بینی می شوند برای دستیابی به این مواد مغذی می توانید از آناناس تازه استفاده نمایید. همچنین برای کاهش کبودی به خصوص در 6 ساعت اول پس از انجام این روش کمپرس یخ را فراموش نکنید.

چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

اگر برآمدگی یا جمع شدن آن در قسمت هایی از فیلر بینی را حس می کنید می توانید با ماساژ به صورت تدریجی و آهسته ان را رفع نمایید و فراموش نکنید این احسساس سفتی و برآمدگی تا 2 هفته پس از این روش کاملا طبیعی می باشد.

برای جلوگیری از آسیب های ناشی از اشعه آفتاب بهتر است به مدت چند هفته پس از روش تزریق فیلر بینی از یک ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده نمایید. همچنین در هنگام خواب از یک بالش اضافه در زیر سر خود استفاده کنید، این کار کمک می کند تا میزان ورم و کبودی در آن کاهش یابد.با رعایت این نکات تزریق ژل به بینی بدون مشکل انجام میشود. با این مراقبت ها با کمترین قیمت میتوانید به راحی از این نوع روش زیبایی لذت ببرید.

رفع انحراف بینی با تزریق ژل به بینی

قوز بینی به دو دسته کاذب و واقعی تقسیم می شود که برای تشخیص آن باید به پزشک مراجعه نمایید. به طورکل قوز کاذب در نتیجه فرورفتگی بیش از حد در نقطه آغاز برای قوز بینی یعنی بین دو ابرو ایجاد می شود اما قوز واقعی بر اثر برآمدگی تیغه آن به وجود می آید که معمولا ارثی و ژنتیکی می باشد که برای رفع آن نیز به عمل جراحی آن نیاز است اما قوز کاذب یا پنهان را می توان با استفاده از شکل دهنده آن بدون رفتن به اتاق عمل اصلاح کرد.

در این روش با پر کردن فرورفتگی ریشه آن و پیشانی توسط آن ، فرم آن اصلاح می شود و نیازی به تراشیدن تیغه آن ندارد. در واقع با این روش علاوه بر رفع قوز بینی، ساختار گودی بینی گوشتی نیز تغییر کرده و چهره از تمامی زوایا، زیبا و طبیعی به نظر خواهد رسید.

از بین بردن قوز بینی به کمک تزریق ژل بینی

از بین بردن قوز با استفاده از زیباسازی آن نیز یک عمل غیرتهاجمی زیبایی لیفت بینی با ژل است که با بی حسی بی موضعی انجام می شود. در این روش، اسید هیالورونیک در دوزهای مشخص در اطراف آن و فرو رفتگی بالای آن می شود و در نتیجه منجر به از بین رفتن انحنای بینی می شود. با این بینی عمل شده علاوه بر رفع قوز بینی، نوک بینی نیز به سمت بالا کشیده می شود.

یکی از بهترین مزایای رفع قوز آن با این روش می توانی به این روش پرداخت هزینه کمتر تزریق فیلر بینی نسبت به جراحی اشاره کرد. همچنین این روش نیازی به پانسمان و طی دوران نقاهت نداشته و شما پس از آن می توانید به روال عادی زندگی خود بازگردید.

نتیجه نهایی و مدت ماندگاری تزریق ژل به بینی

این روش برای بعد از عمل بینی بسیاری از بیماران به دلیل نتیجه موقت فیلر بینی ، ارزان تر بودن و تهاجم کمتر یک گزینه ایده آل محسوب می شود. اگرچه نتیجه آن پس از آن کاملا قابل مشاهده می باشد اما در گودی بینی  آنهای مختلف و نتایج متفاوتی دارد. به طور کلی هدف از این روش این است که هر بیمار بهترین و طبیعی ترین نتایج ممکن را بدست بیاورد.

برای این روش در نواحی مختلف صورت و حتی آن به طور معمول استفاده از هیالورونیک استفاده می شود زیرا آب را جذب کرده و به تحریک کلاژن کمک می کند. با زیبا کردن آن، نتایج بلافاصله پس از درمان مشاهده می شود اما برای دیدن نتیجه کلی به زمانی حدود 6 الی 9 ماه زمان نیاز است زیرا با گذشت زمان ، بدن اسید هیالورونیک را به طور طبیعی جذب و متابولیزه می کند.

به همین دلیل متابولیزه شدن آن شده توسط بدن می توان مدت زمان ماندگاری تزریق ژل به بینی 9 الی 12 ماه تخمین زد. البته این زمان بین 9 ماه تا 2 سال متغیر است و به عوامل مختلفی همچون آناتومی آن ، نوع نقص در آن و نوع آن وارد شده به بینی گوشتی بستگی دارد.

تزریق ژل بینی

چه افراد میتوانند تزریق ژل به بینی را انجام دهند؟

کاندیدای ایده آل برای زیبا کردن آن افرادی با برجستگی روی تیغه آن یا به عبارتی قوز آن هستند که با پر کردن ناحیه اطراف برجستگی، می توان یک کاملا صاف و بدون قوز ایجاد کرد. علاوه بر این افرادی با نوک آن افتاده و پره های آن بزرگ نیز گزینه های مناسبی برای این روش محسوب می شوند.

درواقع اگر کاندیدای خوبی باشید  مزیت آن این است که شما می توانید از درد و بهبودی عمل جراحی صرف نظر کنید. اکثر بیمارانی که برای این روش مراجعه می کنند خرابی و ایراد اساسی در  خود ندارند. در كاندیدای مناسب زیبا کردن آن ، مایع یا فیلر بینی می تواند از بی نظمی هایی در طول پل آن خارج شده تا به آن ظاهری محکم و صاف ببخشد و در عین حال پل آن را بالا ببرد یا قوز بعد از عمل بینی گوشتی را در نمای پروفایل استتار كند.

علاوه بر این افراد کسانی نیز که پس از عمل جراحی آن به اصلاح در برخی نقاط نیز نیاز دارند می توانند به جای جراحی مجدد آن ، لیفت بینی با ژل را جایگزین آن نمایند. در واقع این روش به رفع ایرادات آنهای دارای انحراف و افتادگی کم، قوز آن کمک شایانی خواهد کرد و باعث برگرداندن توازن و تعادل به تزریق فیلر بینی و چهره خواهد شد.

آماده سازی قبل از تزریق بینیآماده سازی قبل از تزریق بینی

قبل از تزریق ژل به بینی بهتر است با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت نمایید تا با یک بررسی کلی و انجام آزمایشات لازم توسط پزشک بتوان در زمینه گودی بینی تصمیم گیری کرد. در واقع در طول جلسات مشاوره و عکسبرداری، آن از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

پزشک بر اساس این اطلاعات، آناتومی بینی و فاکتورهای دیگر می تواند نتایج دقیق و مطلوبی را به بیمار ارائه داده و وی را راهنمایی کند.

بعد از انجام مشاوره چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

بعد از انجام مشاوره و آزمایشات لازم و تایید این عمل برای فرد بیمار، 15 الی 30 دقیق قبل از بینی عمل شده از یخ برای بی حسی و سر شدن پوست در این  ناحیه استفاده می شود و بسته به تصمیم پزشک تصمیم این روشانجام می شود. پس از اولین دوز آن به  آن ، نواحی اطراف آن توسط پزشک ماساژ داده می شود تا بتوان تخمینی درست از مقدار آن را برآورد کرد.

قبل از انجام تزریق چه کنیم؟

همچنین بهتر است یک هفته قبل از انجام این کار از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایپوبروفن خودداری کنید تا از بروز خونریزی در هنگام و بعد از آن جلوگیری کنید. همچنین استفاده از مکمل های دارویی مانند ویتامین E، پریم رز و جنسینگ را به مدت یک هفته ترک کنید. علاوه بر این یک شب قبل از انجام این روش از نوشیدن الکل و مصرف دخانیات اجتناب کنید.

اگر جز افرادی هستید که از محصولات ضد پیری پوست حاوی رتینول و گلیکولیک استفاده می کنید، دو روز قبل از درمان مصرف آن را متوقف نمایید. همچنین اگر سابقه بروز تبخال را دارید حتما ان را با پزشک خود درمیان بگذارید زیرا ممکن در اثر ورود سوزن در پوست، مجددا دچار تبخال شوید. 

خدمات ما

فرم دهی بینی

رفع جای جوش

لیفت با نخ

تزریق فیلر

رفع چروک و افتادگی

درمان لک ها

رفع افتادگی پلک

لیزر

خدمات لاغری و تناسب اندام

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.